Loading

wait a moment

Zalety sufitów DPS

sufit napinany

Napinane sufity to nie żadna świeżynka w architekturze wnętrz. Trzeba jednak zauważyć, iż pierwotnie używano je przede wszystkim przy wykańczaniu wnętrz hoteli oraz sal wykładowych. Na tę chwilę ta technologia jest łatwiej dostępna i znacząco dostępniejsza jeśli chodzi o cenę. Wykorzystanie sufitów napinanych jest faktycznie rozmaite – mają możliwość być wieszane praktycznie w każdym miejscu, zaczynając od naszej łazienki, a na wielkich budynkach firmowych kończąc. Powłoka napinana może także odgrywać funkcję tła.

Sufity napinane to lepszy rodzaj niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą właśnie niewspółmiernością, że sufity napinane składają się jedynie z profili mocowanych po obwodzie sufitu i membrany, jaka jest zlokalizowana pomiędzy nimi. Zaletą sufitów napinanych w stosunku do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest praktycznie zupełna dowolność zaprojektowania. Mamy możliwość tworzyć niebywale dużO dowolnych konstrukcji: łamanych, kulistych. Zgranie tego z zróżnicowaniem kolorów i lamp da nam powalający efekt. Kolejną wyższością opisywanych sufitów jest sposobność wyboru mówiąc szczerze każdego koloru a także jego powierzchni: błyszczącej lub matowej. Sufity napinane wspaniale ukrywają wszelkie nieładne instalacje i stropy, a te z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie zwiększyć nasze biuro. Są to też sufity niebywale uodpornione na różnego typu odkształcenia, działanie promieni UV.

Instalacja sufitu to lekka przyjemność – jest bezawaryjny i dość dynamiczny, ponieważ zajmuje ledwie kilka godzin (w przeważającej ilości przypadków od 4 do 7 godzin). Całą operację mamy szansę zorganizować nawet bez potrzeby wynoszenia szaf oraz innych przedmiotów z naszego mieszkania. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej powierzmy doświadczonej załodze. Przy montażu sufitu niezwykle ważne jest, by zadbać także o jego należyte oświetlenie. Mamy prawo zamontować przykładowo paski LED jednokolorowe. Takiego rodzaju sufit na pewno sprawi, że nasze biuro będzie atrakcyjne.

Sufitu napinanego nie malujemy, a jego renowacja polega wyłącznie na delikatnym myciu.