Loading

wait a moment

Zabrze, Sosnowiec czy Będzin – które miasto wybrać?

osiedle na śląsku

Zastanawiasz się nad kupnem nieruchomości na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były z całą pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to bez wątpienia fantastyczna lokalizacja do zamieszkania. Wypada niemniej jednak rozważyć również inne miejscowości. Bez mała wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu masz sposobność kupić dom po atrakcyjniejszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo dobrych lokalizacji. W naszym artykule przyjrzymy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedalekiej odległości od Katowic, jakie gwarantuje mnóstwo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na jakie w szczególności warto zwrócić uwagę należy wymienić:
– kościół pw. św. Trójcy z XIV wieku
– Dom Wójtowski (Wjezdny) z 1889 r.
– zespół pałacowo-parkowy Ciechanowskich z połowy XIX w.
– zespół zabudowy Kopalni Węgla Kamiennego „Grodziec”.
Miasto jest podzielone formalnie na 8 dystryktów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście jak również Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są dość dużo niższe niżeli w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Dąbrowa Górnicza. Jeśli chcesz przejrzeć oferty domów jak również mieszkań na sprzedaż czy też wynajem wejdź na stronę agencji nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajęcia, jak również sprzedaży kwater w Sosnowcu są mniejsze niż przeciętna cena dla całego województwa. Jest to jeden z motywów, dla jakich nieruchomości cieszą się w tym rejonie tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na jakie należy zwrócić uwagę:
– Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni (ul. S. Żeromskiego)
– Dom Ludowy w stylu zakopiańskim
– Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym
– Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Tadeusza Kościuszki ul. Krakowska.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Zabrze

Choć Zabrze jest położone nieco dalej od centrum śląska, mnóstwo ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma ciekawą historię, jaka wpłynęła na jego ukształtowanie. Znajduje się tutaj mnóstwo historycznych obiektów (głównie z przełomu XIX oraz XX wieku). Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża ciśnień huty Donnersmarcka z 1871 r.
– Kolonia patronacka Ballestrema, w dzielnicy Rokitnica
– Hotel Admiralspalast przy ul. Wolności 305 z lat 1924–1928
– Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku
Zabrze oferuje także sporo miejsc kulturalnych, np. Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Kino Roma oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania i domy w Zabrzu są w korzystnych cenach. Miasto oferuje wiele atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, które nie chcą żyć w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold – remax-gold.pl/nieruchomosci/zabrze