Loading

wait a moment

Sufity napinane i podwieszane: wady i zalety

Sufity napinane stanowią jak na razie świeżynka w branży wykańczania wnętrz. Jest to idealna odmiana dla sufitów podwieszanych, produkowanych z płyt karton-gips. Zresztą oba rodzaje sufitów posiadają własne wady oraz zalety. Sufit podwieszany zezwala by otrzymać kompletnie płaską konstrukcję sufitu. Skutecznie chowa każde pęknięcia a także części instalacji elektrycznej. Za ich sprawą da się zmniejszyć wysokość pomieszczenia.

Wstawienie sufitu powiązane jest jednakże z przymusem wykonania bardziej skomplikowanych prac. Na starcie robi się dedykowany stelaż, który ma podtrzymywać płyty a przy następnym etapie realizuje się montaż.Finalizując montaż należy uzupełnić luki pomiędzy elementami. To dobry sposób na zmniejszenie hałasów dobiegających z piętra. To wada, ale montaż sufitu podwieszanego łączy się z potrzebą wywalenia wszystkich rzeczy z lokalu. W trakcie montażu i głównie wycinania płyt bardzo się kurzy. Od takiego problemu uwolni nas sufit napinany. Taki sufit to bardziej kosztowna opcja zastępcza dla sufitów podwieszanych.

Pożytkowanie sufitów napinany jest niezwykle duże, da się uzyskać dużo możliwości aranżacyjnych. Jeżeli pomieszczenie nie jest zanadto wysokie powinno się myśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego lustrzane odbicie. To nie najgorszy pomysł na optyczne powiększenie niskiego pokoju. Z kolei niezwykle fascynujący efekt ma się sposobność uzyskać kiedy postawimy na sufity napinane z innowacyjnym podświetleniem typu LED. Bardzo ciekawie przedstawia się też możliwość zrobienia dedykowanego nadruku na tkaninę. W tym celu da się sięgnąć po zdjęcie czy też wspaniałą grafikę. Na rynku można znaleźć również sufity 3D. Dla indywidualnych Klientów jednak jest to niezwykle drogie przedsięwzięcie. Sufity napinane 3D doświadczyć można często w dyskotekach czy też innego rodzaju rozrywkowych lokalach. Montaż sufitu napinanego trwa tylko parę chwil. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak również przy napinanym można polepszyć izolację akustyczną mieszkania. Tym sposobem jakiekolwiek głosy nie będą mogły do nas trafiać.

W chwili obecnej oferowane w ofercie sufity napinane mogą posiadać dogodny dla Klienta kształt przykładowo kwadratu. Trzeba jedynie uruchomić swoją pomysłowość. Jak już mówiłem wielkim minusem takich sufitów jest cena. Zaczyna się nawet koło 140 zł za metr kwadratowy.