Loading

wait a moment

Sposoby odbudowy włosów

Zniszczone włosy to Twój problem?

Częste farbowanie, poranne suszenie oraz upinanie włosów przyczyniło się do tego, że stały się cienkie jak również matowe? Poznaj parę sposobów na to, jak sukcesywnie je naprawić. Dzięki poradom przez nas zamieszczonym Twoje włosy ponownie mogą być śliczne jak i lśniące.

Wizyta u lekarza:

Pierwsza metoda to wizyta u lekarza specjalisty, który powinien przepisać badania, by zbadać czy nie mamy niedoboru witamin jak i minerałów, które odpowiadają za zdrowy wzrost włosa jak i jego zdrową strukturę. Po przeanalizowaniu wyników oraz przyjrzeniu się naszym włosom jak także skórze głowy doktor powinien zalecić stosowną według niego terapię. Zazwyczaj terapia składa się z suplementu diety i odpowiednich preparatów do pielęgnacji, czyli w szczególności szamponu pozbawionego parabenów a także odżywki.

Regeneracja włosów w domu:

Również w domu masz możliwość na własną rękę spróbować odbudować swoje włosy. W aptekach można znaleźć wiele suplementów, jakie mają interesujący skład. Najchętniej kupowane są te, które zawierają bardzo dużą dawkę skrzypu jak i biotyny. Trzeba mimo wszystko pamiętać, że suplementy, jakie pomogły Twojej koleżance nie muszą pomóc Twoim włosom. Właściwa terapia może się wiązać z wypróbowaniem kilku suplementów. Oprócz wewnętrznego odżywienia włosów należy o nie też zatroszczyć się od zewnątrz dzięki szamponom jak również odżywkom. Najlepiej się sprawdzą te z apteki. Trzeba też rozważyć wcierki do włosów. Dużą renomą cieszy się wcierak z kozieradki, jaka niestety nie posiada ładnego zapachu, jednak może dać pozytywne wyniki.