Loading

wait a moment

Smog a odszkodowanie

W ostatnim czasie wiele pisze się o smogu, o jego szkodliwości dla naszego zdrowia, dzień po dniu przedstawia się informacje w portalach odnośnie niego. Podobno jak się mu sprzeciwić, mamy szansę np.: oskarżyć gminę za pobrudzony budynek, głównie jego uszkodzoną fasadę. Co interesujące, mamy możliwość też żądać oddania zapłaty klimatycznej, co poświadcza przyjazny i darmowy prawnik.

Jednak w istotnej kwestii którą jest zdrowie człowieka, pozew do sądu nie ma racji bytu z wyjątkowo jasnej przyczyny – obłędnie nielekko jest udokumentować, że brudne powietrze miało nieprzyjazny wpływ na stan zdrowia, że przyczyną pechowej dolegliwości jest smog. Tego rodzaju chorobę miały prawo wzbudzić wielorakie czynniki, chociażby takie jak wypalanie petów, zła dieta, nieprawidłowy styl życia. Z tej przyczyny też tego typu pisma nie docierają do sądów, myśląc o dowodach jest to praktycznie nierealne. Rzecz tą miałaby szansę zmodyfikować wyłącznie poprawa prawa, a oczywiście wiadomo prawo z kłopotem smogu na dzisiejszy dzień nie potrafi dać sobie rady.

Można podjąć próbę domagania się zabezpieczenia naszych dóbr prywatnych takich jak perspektywa przebywania na świeżym powietrzu oraz wykonywania ćwiczeń, każdodniowy trening osób biegających często jest niemożebny z uwagi na kiepską jakość powietrza. W tego typu sprawie walczenie o odszkodowanie jest logiczne.

Istnieje sposobność, że po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy przez sąd dotyczącej odszkodowania za smog rozpocznie się masa pozwów w tym gatunku.