Loading

wait a moment

Przedwojenne budownictwo

Wielu osobom, kamieniczki kojarzą się oryginalnym charakterem. Wyjątkowo często są to pałace, jakie powstawały w czasie przedwojennym, kiedy to najznaczniejsze dla budowlańców było popisanie się swoim kunsztem. W związku z tym, gdy przespacerujemy się ścieżkami miast, nie wypatrzymy dwóch jednakowych obiektów pochodzących z tamtego okresu. Co najwyżej, mogą one mieć parę cech zbliżonych, jednakże przenigdy nie będą takie same. To, co wiąże wszystkie wnętrza umieszczone w kamienicy, to ogromne pomieszczenia, jakie dostarczają nam wyjątkowe możliwości aranżacji wnętrza. Wypatrzymy też wnętrza mające bardzo dużą powierzchnie, którą umiemy właściwie zagospodarować. Wbrew pozorom, nawet małe lokum pozwala nam na atrakcyjne urządzenie mieszkania.

Współczesny styl w starej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, pomyśl nad odsłonięciem ceglanej ściany. Dzięki temu uwypuklisz nie jedynie przedwojenny charakter, lecz też nadasz pomieszczeniu industrialny wygląd. Z cegłą będą się rewelacyjnie łączyć ściany w tonie śnieżnej bieli. Co do umeblowania, to do takiego wystroju doskonale będą pasować meble w pastelowych barwach. Aby uwypuklić industrialny charakter mieszkania, rozważ przymocowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one wnętrzu nie tylko atrakcyjnego wyglądu, jednak oświetlenie otrzymane w ten sposób, nie będzie aż tak silne. Żeby przełamać jasne tony ścian i mebli, warto zakupić leżankę lub fotele w intensywnych kolorytach, jak na przykład pomarańczy lub zieleni. Na ceglanych ścianach rewelacyjnie będą się przedstawiać obrazy, czy półki z lekturami w głębszych odcieniach.

CZYTAJ TAKŻE – blog.dpsceilings.com

Zagospodaruj dostępną przestrzeń

Wysokie stropy, mogą kojarzyć się większości jednostek z powierzchnią, jaką wyjątkowo ciężko jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na pomniejszenie wnętrza. Jest to stosowane rozwiązanie. Powoduje, że wnętrze staje się bardziej miłe. Jeżeli mamy drobniejsze pomieszczenie, potrafimy również zdecydować się na użycie antresoli. Dzięki temu rozbijemy przestrzeń na dwa osobne poziomy. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu otrzymamy miejsce, które potrafimy w dowolny sposób zaaranżować. Mając wyłącznie pojedynczy pokój, potrafimy tam umieść nasze lokum do spania. Jeżeli mamy dwa, ewentualnie trzy pokoje, może się tam znaleźć kącik do pracy, bądź nasza własna biblioteczka.