Loading

wait a moment

Praktyczny poradnik- jak prać

pralnia

Pranie wprawdzie zdaje się być czynnością wysoce prostą, wielu spośród nas może stwarzać spory problem. Pionierskie urządzenia piorące mają programy zaprezentowane w wyjątkowo jasny sposób, jednakże, co jeśli nasza pralka nie ma tego typu usprawnień? Oto trochę zaleceń, jakie trzeba wziąć pod uwagę!

1. Posortowanie prania

Najważniejsze, żeby nie umieszczać wszystkich ciuchów za jednym razem do pralki. Segregujemy pranie po kolorach oraz tkaninach, z których są wyprodukowane. Jeżeli chodzi o kolory to pranie wypada posegregować na jasne, czarne oraz wielokolorowe. Trafna selekcja kolorów umożliwi uniknięcie pofarbowania ciuchów. Nie wszystkie materiały toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej sprawdzać metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez wytwórcę. W odmiennej temperaturze będziemy prać materiał jeansowy, jedwab czy satynę.

2. Czytaj metki!

Jak już wyżej pisaliśmy korzystnie jest spojrzeć na rekomendacje tyczące się prania zamieszczane na metce. Dzięki nim będziemy wiedzieli nie tylko, jaka jest odpowiednia temperatura prania, lecz również czy w ogóle powinniśmy prać albo prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór stosownej temperatury. Lekkie tkaniny pierzemy w niskich temperaturach. Ciężkie zabrudzenia w wysokich. Również ciemne pranie należy prać w niskich temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swego koloru.

suszenie kolorowego prania4. Wybór preparatu do prania

Czarne, jasne a może kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz robić pranie, wybierz właściwy środek. Dostępnych jest dużo preparatów – proszki, kapsułki jak też płyny. Nie zapomnij, aby środek był dobrany do koloru prania! Co więcej warto także użyć płynu do płukania, który nada ubraniom intensywny zapach. Możesz również dorzucić do pralki specjalne chusteczki, jakie mają za zadanie wychwytywać pigmenty, które w razie czego mogły by pofarbować pozostałe ciuchy.

5. Włączamy pranie

Posortowane ubrania należy umieścić w bębnie pralki, uzupełnić preparaty do prania, wyselekcjonować właściwy program, zatrzasnąć drzwi od pralki i ją włączyć. Prawda, że bardzo proste?