Loading

wait a moment

Niezbędny element garderoby

Obojętnie od tego, w jakich butach chodzimy na co dzień, u każdego z nas w garderobie odnajdziemy skórzane pantofle. Perfekcyjnie się prezentują, pozwalają na przepuszczanie powietrza i co najważniejsze, są zdecydowanie solidniejsze niżeli obuwie zrobione ze sztucznych surowców. Nic więc niesamowitego, że posiadamy jedną ewentualnie dwie pary butów z tego surowca. Ażeby jednakże służyły nam jak najdłużej, należy starannie o nie dbać. W przeciwstawieniu do butów przygotowanych z pozostałych materiałów, owe skórzane potrzebują staranniejszej kosmetyki.

Parę rad jak zadbać o obuwie

Na samym wstępie precyzyjnie umyj powierzchnie buta ze wszelkich zanieczyszczeń przy pomocy mokrej szmatki, lub również gąbki. Zamiast wody potrafisz dodatkowo zastosować specjalistyczną pastę albo również płyn do czyszczenia butów. Najpierw jednakże upewnij się, że wykorzystany przez Ciebie preparat jest dedykowany do gatunku skóry, z którego wyprodukowane jest obuwie. Pamiętaj ażeby głęboko umyć zarówno wierzch trzewika, jak również podeszwę. Przykuj także uwagę do jakichkolwiek kącików, bądź przeszyć. Wyjątkowo często akurat w tych miejscach zbiera się najwięcej kurzu. Po ogarnięciu, zostaw je do wyschnięcia. W celu uniknięcia pęknięć dodatkowo przesuszania skóry trzewików, prawidłowo jest użyć pastę do butów. Może to być zarówno pasta wielofunkcyjna lub artykuł, który jest dedykowany do pielęgnacji poszczególnego gatunku skóry. Nasmaruj grubą powłokę i odczekaj około 30 minut. W tym czasie preparat winien się zaabsorbować. Resztę możesz zedrzeć szmatką, a następnie wypolerować buty, by nadać im błysk. Aby jeszcze lepiej zaimpregnować skórzane obuwie, wiele osób dodatkowo korzysta z wosku pszczelego.

Ekologiczne sposoby konserwacji obuwia

W przypadku, kiedy nie posiadamy pasty do pantofli, potrafisz użyć ekologiczne surowce. Skóra z bananów może posłużyć nam do przemycia pantofli zamszowych. Natomiast oliwa z oliwek, lub olej z orzechów włoskich doskonale natłuszcza powierzchnie pantofli skórzanych. Dzięki temu, możesz powtórnie cieszyć się perfekcyjnym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj niemniej, żeby trzewiki skórzane pielęgnować chociaż raz w tygodniu.