Loading

wait a moment

Kuchnia nowoczesna a może retro?

Wyposażenie kuchni nie jest oczywistym zadaniem. Już na wczesnym etapie planowania jej wyglądu pozostajemy przed wielkim ambarasem. W którym stylu chcemy ją zaaranżować, retro albo współczesnym. Które wyjście wyłowić, żeby nasza kuchnia doskonale się prezentowała i była wygodna? Wszystko jest zależne od naszych potrzeb. Zarówno styl retro, jak i nowoczesny posiadają swoje wartości również wady. Dlatego należałoby dowiedzieć się, co potrafią nam zaoferować nadmienione rozwiązania.

Kuchnia zabudowana czy wolnostojąca?

Najprościej mówiąc, styl retro oznacza się wolnostojącymi urządzeniami kuchennymi. To zapewnia konkretne miejsce do popisu. Obecne rodzaje sprzętów AGD mogą zdumieć swoją stylistyką. W przeciwieństwie do tych do zabudowy, wolnostojące posiadają rozmaity wygląd także kolor. Kto stwierdził, iż chłodziarka musi być tylko biała. Korzyścią sprzętów wolnostojących jest to, iż nie są na trwałe przypięte do danego terytorium. W jakiejkolwiek chwili wolno je przemieścić. Ponadto podczas konieczności naprawy nie ma kłopotu z dotarciem do nich. Negatywem natomiast jest fakt, iż potrzebują dużo powierzchni. Przy wąskiej kuchni, nie zostanie nam zbyt dużo przestrzeni roboczej. W stylu nowomodnym stawia się na pewnego rodzaju minimalizm. Urządzenia AGD mają być nieomalże niewidoczne również zabierać jak najmniej przestrzeni. Dlatego także, postaci decydujące się na tego wariantu podejście powszechnie biorą AGD do zabudowy. Urządzenia AGD w zabudowie stają się nieomalże niedostrzegalne, a w wypadku piekarnika potrafimy ustalić, na jakiej wysokości ma być zamontowany. Zyskamy dzięki temu więcej powierzchni, a zwłaszcza komfortu w czasie przygotowywania obiadów. Niestety, odbija się to na rozmiarze urządzeń. Urządzenia tego typu muszą być troszkę mniejsze, bo muszą posiadać miejsce na elementy zabudowy. Dużym walorem stylu współczesnego, jest szansa dowolnego zaplanowania każdego miejsca w kuchni.

Najkorzystniejsza możliwość dla ciebie?

Przy wyborze najwłaściwszego rozwiązania dla siebie, warto zwrócić uwagę na to jak wielkie pomieszczenie mamy. To nie oznacza, że w przypadku wielkiej ilości miejsca powinniśmy obowiązkowo stawiac na urządzenia wolnostojące, a przy mniejszej sprzęty pod zabudowę. Całość jest uzależniona od tego, jak preferujemy umeblować naszą kuchnię i do czego przywiązujemy najznaczniejszą uwagę. Wiele postaci decyduje się także na zakup zarówno urządzeń wolnostojących, jak i zabudowanych.