Loading

wait a moment

Jaki tablet dla nastolatka wybrać?

Tablet to urządzenie, które kilka lat temu było niezwykle modne i wiodło w prym w prezentach komunijnych czy tych dawanych na 18 urodziny. Dzisiaj zainteresowanie tymi urządzeniami, szczególnie wśród nastolatków l spadło. Czy słusznie?

Tablet to dzisiaj coś więcej

Z badań rynku urządzeń mobilnych wynika, że odsetek młodych ludzi korzystających z tabletów systematycznie spada. W większości zastąpiły je smartfony. Mniejsze urządzenia posiadające te same funkcje co ich więksi kuzyni całkowicie zdominowały rynek. Korzystanie z tabletów w grupie 14-24 lata przestało być cool. Czy słusznie?

Dzisiaj tablety pełnią zupełnie inna role niż kilka lat temu. Wtedy używano ich głównie do rozrywki, gier i przeglądania Internetu. Funkcje te dzisiaj spełniają w większości smartfony, których możliwości techniczne i przekątne ekranów pozwalają na swobodne i wygodne korzystanie z większości multimediów. W tym trendzie jest jednak miejsce dla tabletów pełniących funkcję komputera osobistego. Parametry techniczne dzisiejszych tabletów nie ustępują od tych, które dostępne są w laptopach. Akcesoria w postaci giętkich klawiatur, mysz bezprzewodowych powodują, że tablet w ciągu kilku sekund możemy przekształcić w pełnoprawną bazę roboczą. Dzisiejsze tablety zmieniły swoją funkcję. Nie są już postrzegane jako centrum rozrywki, ale jako najbardziej mobilne stanowisko pracy. Prezentacja w szkole, szybki wpis na bloga w wrodpressie czy obróbka zdjęcia na Insta – tablet będzie najlepszy i spowoduje, że nastolatek posiadający go na pewno go pokocha. Tablet to najbardziej osobisty ze wszystkich laptopów.

Czym kierować się przy wyborze tabletu?

Najważniejsza jest specyfikacja techniczna urządzenia, jakość ekranu dotykowego oraz dostępność akcesoriów, które stworzą z naszego tabletu wielofunkcyjne urządzenie do pracy i rozrywki.  Jak w każdym urządzeniu mobilnym bardzo ważna jest również wytrzymała bateria. Podążając za dzisiejszymi trendami w projektowaniu większość dostępnego sprzętu na proste i eleganckie wzornictwo.

Oferowane na rynku tablety działają na 3 najbardziej popularnych platformach: Windows, Android i IOS. Wybierzmy taką, która będzie kompatybilna ze smartfonem, który posiada nastolatek. Przy takim rozwiązaniu oba urządzenia stworzą zestaw, w którym każdy nastolatek się zakocha, a tradycyjny laptop wyląduje głęboko w szafie.