Loading

wait a moment

Czy osoba starsza powinna posiadać smartfon?

Wiele jednostek twierdzi, iż kupno smartfonu dla osoby starszej, to nadzwyczaj zła decyzja. Sądzą, iż osoba starsza nie poradzi sobie z obsługą tak zawiłego urządzenia. Drugim wspominanym argumentem jest to, że Starzy nie potrzebują telefonu typu smartfon, albowiem nie użyją wszystkich opcji oferowanych przez urządzenie. W tym miejscu należy zadać sobie zapytanie, ile młodych jednostek stosuje bądź także zna wszystkie funkcje, które można znaleźć w smartfonie. Seniorzy, jeśli ofiarować im właściwie dużo czasu, po pewnym czasie też zaczną posługiwać się nimi sprawnie.

Smartfon dla starszej jednostki

Bajką jest to, iż seniorzy posiadają kłopot z eksploatacją dzisiejszych urządzeń. Wystarczy poświęcić im tylko trochę czasu. Nauczyć, w jaki sposób, mogą korzystać z określonego urządzenia. Smartfon dla starszego posiada olbrzymią przewagę nad tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Przede wszystkim, można dostosować wielkość czcionki, która ma być wyświetlana. Po drugie, na pulpicie urządzenia można umieścić ikony błyskawicznego wybierania numeru, przez co jednostka starsza nie będzie musiała marnować czasu, żeby wykonać ważny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Istotne jest też to, że w smartfonie nie ma klasycznej klawiatury, która potrafi być dla kobiet starych problemem. Mogą ich po prostu nie spostrzec. Smartfon posiada tę korzyść, że klawiatura numeryczna zajmuje szczególnie istotną część ekranu i jest wyjątkowo doskonale widzialna. Dodatkowo, nawigacja po smartfonie jest dużo wygodniejsza, niżeli po klasycznym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile należy było się naklikać, by znaleźć odpowiedni kontakt, do jakiego dążyliśmy wykonać telefon.

Współczesny senior

Coraz więcej seniorów woli iść z duchem czasu także posiadać nowatorskie urządzenia. Z pewnością odnajdą się osoby, jakie cenią sobie tradycje i zostaną przy wyborze klasycznego telefonu komórkowego. Wystarczy niemniej pokazać im cechy, jakie posiada smartfon, takie jak duży dotykowy ekran, bądź również sposobność robienia foto, aby uchwycić chwile z wnukiem. Sami zauważycie, jak błyskawicznie zmienią zdanie także będą pragnęli zacząć korzystać z innowacji.